KURUMSAL

TARİHÇE

Şentürk Otomotiv’in temelleri 90’lı yılların başında atılmıştır. 1992 yılında Bursa-Yalova Yolu üzerinde, bugünkü adıyla İstanbul Caddesi’nde ilk Şentürk Hyundai Bayii kurulmuştur. Böylelikle başlayan Şentürk-Hyundai ortaklığında; zamanla artan başarı ve müşteri talepleri sayesinde on sene içerisinde daha büyük bir showroom ihtiyacı duyulmuştur. Bu ihtiyaç sonucu, o dönem Türkiye’nin en büyük Hyundai showroomu inşa ettirilmiş, Şentürk-Hyundai ortaklığı bu showrooma taşınmış ve halen aynı yerde hizmet vermeye devam etmektedir.

Şentürk Otomotiv, 30 yıla yaklaşan Hyundai ortaklığı süresince başarılarıyla adından söz ettirmiş, hizmet kalitesi ve tecrübesiyle kitlesine her zaman güven vermiştir. 1996 yılında Satış Başarı Ödülü ile tescillenen Şentürk-Hyundai ortaklığı başarısı, beş yıl üst üste Türkiye Satış Birinciliği ile devam etmiştir. 2004 yılında satış hedefi gerçekleştirme kategorisinde birincilik elde eden Şentürk Hyundai Bayii, 2007 yılında Bayi Değerlendirme Programı kapsamında gösterdiği başar ile Üstün Hizmet Ödülü almaya hak kazanmıştır. Sektördeki 20. yılında Hyundai tarafından Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü’ne layık görülen Şentürk Otomotiv, yakaladığı ivme ve başarı ile sektörde lider konumunu almıştır.

2000 yılında imzaları atılan Şentürk-KIA ortaklığı üzerine, Şentürk Otomotiv yine İstanbul Caddesi üzerinde kurduğu KIA showroomunu faaliyete geçirmiştir. 20 yıla yakın süredir başarı ile faaliyetlerini sürdüren Şentürk KIA Bayii, ülke çapındaki satış sıralamalarında liderliğini her zaman korumuştur.

Bünyesinde sigortacılık faaliyetleri kapsamında MS Şentürk Sigortam, ikinci el araç sektöründe Şentürk 2.El ve operasyonel araç kiralama sektöründe Şentürk Rent A Car markalarını da barındırmakta olan Şentürk Otomotiv; köklü tecrübesi, güçlü itibarı, çalışanlarının özverisi, müşterilerinin güveni ve desteğiyle her geçen gün büyüyerek ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.